1 year, 3 months ago Możliwość komentowania 7. Zalesie Śląskie – Otwarcie mieszkania na prośbę policji została wyłączona

7. Zalesie Śląskie – Otwarcie mieszkania na prośbę policji

11 marca 2018 r., o godz. 18:39, zostaliśmy zadysponowani na ul. Strzelecką w Zalesiu Śląskim, gdzie konieczne było otwarcie mieszkania w związku z wielogodzinnym brakiem kontaktu z osobą zamieszkująca lokal. Po dotarciu policji na miejsce, natychmiast przystąpiliśmy do wyważenia drzwi mieszkania.

Po otwarciu mieszkania okazało się, że panuje w nim duże zadymienie a na podłodze zastaliśmy leżącego i nie reagującego mężczyznę, którego natychmiast ewakuowaliśmy z pomieszczenia. Na szczęście mężczyzna miał zachowane funkcje życiowe jednak nie było można nawiązać z nim żadnego kontaktu. Natychmiast został poddany tlenoterapii a po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego został przekazany ratownikom medycznym.

Po pierwszym przebadaniu pomieszczeń czujnikiem tlenku węgla wskazał on wartości prawie 600 ppm. Z pomieszczenia ewakuowane zostały również ptaki zamknięte w klatkach. Przyczyną zadymienia w pomieszczeniu prawdopodobnie była nieszczelność instalacji ogrzewania centralnego, które również zostało całkowicie wygaszone. Po całkowitym przewietrzeniu lokalu został on przekazany policji.

Comments are closed.