Kilka słów o naszej stronie

Pierwsza strona internetowa naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim, ukazała się na początku 2002 roku. Była to prosta i skromna strona, która miała na celu ukazanie strażackiego trudu i poświecenia. Miała to być wizytówka naszej jednostki oraz ludzi, którzy ją tworzą. Z czasem zaczęło przybywać tutaj informacji i witryna przerodziła się w serwis, gdzie każdy może znaleźć przydatne informacje na temat związany z pożarnictwem.

Strona jest w pełni prowadzona przez strażaków naszej jednostki, którzy niejednokrotnie narażali swoje zdrowie i życie dla ratowania życia i dorobku ludzi. To strażacy wiedzą ile wysiłku i poświecenia wymaga pełnienie funkcji ochotnika w niesieniu pomocy bliźnim. Niech więc ta witryna będzie uznaniem, zarówno dla członków naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ale i również dla wszystkich druhów, którzy stoją razem z nami w jednym szeregu.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam przy realizacji tej witryny, zarówno od przekazania starych i ciekawych fotografii, poprzez ciekawe historie, a skończywszy na fachowych i wyczerpujących instrukcjach przy niesieniu pierwszej pomocy.

„Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”.