Category : Interwencje w roku 2010

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Zalesie Śląskie – Fałszywy alarm została wyłączona

27 listopada otrzymaliśmy wezwanie z CPR w Strzelcach Opolskich. Jednak okazał się on fałszywym alarmem.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Powiat strzelecki – Stan gotowości naszej jednostki została wyłączona

26 listopada 2010 r. około godz. 10.30 zostaliśmy postawieni w stan pełnej gotowości na czas trwających ćwiczeń na terenie dużego zakładu w powiecie kędzierzyńko-kozielskim. W ćwiczeniach tych brały bowiem udział jednostki PSP w Strzelcach Opolskich. Na ten czas nasza jednostka została powiadomiona i zobowiązana do natychmiastowej reakcji w razie potrzeby.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Zalesie Śląskie – Plama oleju (fałszywy alarm) została wyłączona

5 listopada 2010 r. około godz. 23:00 zostaliśmy wezwani do usunięcia rzekomej plamy oleju znajdującej się na odcinku drogi wojewódzkiej nr 426 (Zalesie Śląskie – Sławięcice). Po dotarciu na miejsce okazało się, że to nie plama oleju a wody.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Olszowa – Wypadek samochodowy została wyłączona

4 listopada 2010 r. około godz. 16.00 zostaliśmy wezwani do wypadku, do którego doszło na drodze od Olszowej w stronę Czarnocina. Kierowca vw golfa jadący od strony Dolnej w momencie wyprzedzania znajdującego się przed nim renault stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Kierowca i pasażerowie golfa zostali przewiezieni do szpitala. Wyjaśnienie szczegółowych okoliczności […]

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Dolna – Pożar w budynku mieszkalnym została wyłączona

22 października 2010 r. około godz. 11.50 zostaliśmy wezwani do pożaru w jednym z domostw w miejscowości Dolna. W mieszkaniu doszło do zapłonu fragmentu drewnianej podłogi, która znajdowała się w sąsiedztwie kominka. Zadysponowano: OSP Leśnica, JRG Strzelce Opolskie oraz OSP Zalesie Śląskie

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Zalesie Śląskie – Groźny pożar budynku mieszkalnego została wyłączona

29 września 2010 r. około godz. 00:30 zostaliśmy wezwani do pożaru, który wybuchł w budynku mieszkalnym przy ul. Strażackiej w Zalesiu Śląskim. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji właścicieli posesji oraz sprawnej interwencji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia z piwnicy do części mieszkalnej.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Zalesie Śląskie – Usuwanie wody z zalanej piwnicy została wyłączona

28 września 2010 r. około godz. 16:20 zostaliśmy wezwani do usunięcia wody z zalanej piwnicy na posesji w Zalesiu Śląskim.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Leśnica – Pożar ścierniska została wyłączona

8 września 2010 r. około godz. 17.50 zostaliśmy wezwani do pożaru ścierniska w Leśnicy. Na miejscu akcję prowadził już zastęp strażaków z OSP w Leśnicy.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Lichynia – Pożar szatni na boisku sportowym została wyłączona

5 września 2010 r. około godz. 7.30 zostaliśmy wezwani do pożaru obiektu (pomieszczenia piłkarzy z klubu sportowego) znajdującego się na terenie boiska w Lichyni. Na miejscu pojawili się również strażacy z Lichyni.

7 years, 9 months ago Możliwość komentowania Zalesie Śląskie – Wypadek drogowy została wyłączona

29 sierpnia 2010 r. około godz. 12.10 zostaliśmy wezwani do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej, Sławięcickiej i Strażackiej w Zalesiu Śląskim. Kierowca skody jadący ulicą Strażacką nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw nadjeżdżającemu od strony Sławięcic. Na miejscu wykonaliśmy czynności zapobiegawcze w postaci odłączenia zasilania od akumulatora itp., udzieleniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i uwięzionym […]