Category : Interwencje w roku 2012

7 years ago Możliwość komentowania Leśnica – Wypadek drogowy została wyłączona

31 grudnia 2012 r. o godz. 12:00 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego na drodze powiatowej pomiędzy Leśnicą i Zdzieszowicami. Zderzyły się dwa samochody osoby marki volkswagen. Jedna osoba została zabrana do szpitala. W akcji brała również udział jednostka z OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

7 years, 1 month ago Możliwość komentowania Olszowa – Wypadek drogowy została wyłączona

23 grudnia 2012 r. około godz. 20.40 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego pomiędzy miejscowością Księży Las i Olszowa. Kierowca samochodu marki ford wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Na szczęście żadna z 4 osób podróżująca samochodem nie wymagała hospitalizacji. W akcji udział brały również OSP Olszowa oraz JRG Strzelce Opolskie.

7 years, 1 month ago Możliwość komentowania Dolna – Wypadek drogowy została wyłączona

17 grudnia 2012 r., około godz. 5.40 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego na drodze powiatowej pomiędzy miejscowością Dolna i Strzelce Opolskie. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia. W akcji udział wzięły również jednostki z OSP Wysoka, OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

7 years, 1 month ago Możliwość komentowania Łąki Kozielskie – Pożar piwnicy została wyłączona

12 grudnia 2012 r. około godz. 15:00 zostaliśmy powiadomienie o pożarze, który wybuchł w piwnicy w jednym z domów w Łąkach Kozielskich. Sytuacja została szybko opanowana. W akcji brały udział również jednostki: OSP Leśnica oraz JRG 1 z Kędzierzyna-Koźla.

7 years, 2 months ago Możliwość komentowania Raszowa – Pożar zabudowań została wyłączona

2 listopada 2012 r. około godz. 22:35 zostaliśmy powiadomieni o pożarze domu w miejscowości Raszowa (Kuszówka). Na miejscu okazało się, że płonie stodoła, która jednak zespolona była z budynkiem mieszkalnym. Podjęto działania mające na celu zapobiec przemieszeniu się ognia na zabudowania mieszkalne. W akcji udział również brały jednostki: OSP Raszowa, OSP Cisowa x2, OSP Ujazd, […]

7 years, 2 months ago Możliwość komentowania Czarnocin – Drzewo na jezdni została wyłączona

29 października 2012 r., około godz. 21:55 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia drzewa leżącego na jezdni i zagrażającego użytkownikom drogi na drodze Zalesie Śląskie – Czarnocin.

7 years, 3 months ago Możliwość komentowania Zalesie Śląskie – Pochylone drzewo nad jezdnią została wyłączona

26 października 2012r. ok godz. 15:45  zostaliśmy zadysponowani  do usunięcia pochylonego drzewa, które stwarzało zagrożenie dla  przechodniów oraz pojazdów parkujących w sąsiedztwie drzewa.

7 years, 3 months ago Możliwość komentowania Ćwiczenia w KP PSP w Strzelcach Opolskich została wyłączona

24 października 2012 r., dwa zastępy z naszej jednostki udały się do KP PSP w Strzelcach Opolskich na ćwiczenia składające się z dwóch części. Pierwsza część dotyczyła taktyki działań ratowniczych w zdarzeniu drogowym wraz z osobami poszkodowanymi. Drugi konspekt dotyczył taktyki działań gaśniczych na przykładzie pożaru w warsztacie mechanicznym również  z osobami poszkodowanymi. Obydwa scenariusze […]

7 years, 3 months ago Możliwość komentowania Niezdrowice – Pożar budynku mieszkalnego została wyłączona

13 października 2012 r., około godz. 11.30 zostaliśmy zadysponowani  do pożaru budynku mieszkalnego w Niezdrowicach (gmina Ujazd). Spaleniu uległ cały dach budynku mieszkalnego, roty działające w AODO musiały wycofać się, gdyż budynek groził zawaleniem. W akcji uczestniczyły również jednostki: 2x JRG Strzelce Opolskie, JRG 1 Kędzierzyn-Koźle, OSP Niezdrowice, OSP Ujazd, OSP Stary Ujazd,  OSP Zawadzkie.

7 years, 4 months ago Możliwość komentowania Lichynia – Podpalenie ozdób dożynkowych została wyłączona

18 września 2012 r. w nocy około godz. 2:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru kilkunastu bali słomy, które stanowiły ozdoby dożynkowe w miejscowości Lichynia. Pożar na szczęście nie zagrażał bezpośrednio sąsiednim budynkom mieszkalnym ani gospodarczym. Powodem pojawienia się ognia było ewidentne podpalenie. Na miejsce pożaru dojechały również jednostki z OSP Lichynia i OSP Leśnica.