Category : Interwencje w roku 2014

5 years ago Możliwość komentowania 61. Zalesie Śląskie – Wypadek drogowy została wyłączona

26 grudnia 2014 r., o godz. 14:00, zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na DW nr 426 przed osiedlem Popice. Kierowca jadący od strony Strzelec Opolskich na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi na pole, gdzie koziołkował. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i opuścił pojazd o własnych siłach. […]

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 60. Olszowa – Pożar trawy została wyłączona

13 grudnia 2014 r., o godz. 17:50, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Olszowa, gdzie doszło do pożar trawy na poboczu. W akcji udział wzięła również jednostka OSP Olszowa.

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 59. Zalesie Śląskie – Wypadek drogowy została wyłączona

12 grudnia 2014 r., o godz. 18:50, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do wypadku drogowego, do którego doszło na DW nr 426 w kierunku Strzelec Opolskich. Tuż za miejscowością Zalesie Śląskie doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych, w wyniku którego ranne zostały 3 osoby, w tym jedna ciężko – kobieta będąca w zaawansowanej ciąży. W celu […]

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 58. Czarnocin – Pożar piwnicy została wyłączona

11 grudnia 2014 r., o godz. 19:41, zostaliśmy zadysponowani do pożaru, który wybuchł w piwnicy, w budynku gospodarczy w miejscowości Czarnocin. W akcji udział wzięła również JRG Strzelce Opolskie.

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 57. Olszowa – Wypadek drogowy została wyłączona

6 grudnia 2014 r., o godz. 10:50, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Olszowa, gdzie na ostrym zakręcie doszło do dachowania pojazdu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej, która została udzielona na miejscy przez zespół ratownictwa medycznego. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 56. Pożar w budynku mieszkalnym – ćwiczenia została wyłączona

28 listopada 2014 r., od godz. 16:00 przeprowadzane były ćwiczenia dla jednostek OSP z terenu gminy Leśnica. Ćwiczenia miały miejsce w byłym budynku PKP w Zalesiu Śląskim. Scenariusz zakładał, że w piwnicy tego budynku wybuchł pożar i występowało duże zadymienie. Dodatkowo dwie osoby ranne znajdowały się w piwnicy i były w stanie bezpośredniego zagrożeniu życia […]

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 55. Leśnica – Pożar w budynku mieszkalnym została wyłączona

26 listopada 2014 r., o godz. 22:25, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Leśnica, gdzie w budynku mieszkalnym, przy ul. Bolesława Chrobrego, doszło do pożaru w jego korytarzu. Konieczna była ewakuacja lokatorów budynku, ugaszenie pożaru, schłodzenie ścian oraz oddymienie. W akcji brała również udział jednostka OSP Leśnica.

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 54. Leśnica – Substancja ropopochodna na jezdni została wyłączona

22 listopada, o godz. 17:37, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Leśnica, gdzie na ul. Ludowej i Poprzecznej stwierdzono rozlaną substancję ropopochodną. W akcji udział brała również jednostka OSP Leśnica. fot. OSP Leśnica

5 years, 2 months ago Możliwość komentowania 53. Leśnica – Zadymienie w budynku została wyłączona

9 listopada 2014 r., o godz. 17:34, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Leśnica, gdzie w budynku przy ul. Zdzieszowickiej wystąpiło  zadymienie na klatce schodowej. Po przyjeździe na miejsce nie stwierdzono pożaru. W akcji udział brały również jednostki: OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

5 years, 2 months ago Możliwość komentowania 52. Lichynia – Pożar budynku gospodarczego została wyłączona

7 listopada 2014 r., o godz. 0:35, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Lichynia, przy ul. Ogrodowej. W akcji udział wzięły również jednostki: OSP Lichynia, OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.