Category : Interwencje w roku 2015

4 years ago Możliwość komentowania 51. Łąki Kozielskie – Ćwiczenia na terenie zakładu została wyłączona

30 grudnia 2015 r., o godz. 8:17, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Łąki Kozielskie gdzie na terenie zakładu produkującego papę zostały przeprowadzone ćwiczenia. W ćwiczeniach udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz OSP Raszowa.

4 years, 1 month ago Możliwość komentowania 50. Autostrada A4 – Kolizja drogowa została wyłączona

19 grudnia 2015 r., o godz. 9:30, zostaliśmy zadysponowani na 272 kilometr autostrady A4 w kierunku Katowic, gdzie samochód osobowy marki mazda uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikt nie został ranny. W akcji udział wzięły również jednostki: OSP Olszowa oraz JRG Krapkowice. fot. OSP Olszowa

4 years, 1 month ago Możliwość komentowania 49. Autostrada A4 – Wypadek została wyłączona

17 grudnia 2015 r., o godz. 5:05, zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego, do którego doszło na 269. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Kierowca samochodu osobowego ford transit podczas wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad pojazdem i dużą siłą uderzył w barierę energochłonną. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a cztery […]

4 years, 2 months ago Możliwość komentowania 48. Zalesie Śląskie – Ćwiczenia aplikacyjne została wyłączona

24 listopada 2015 r., o godz. 10:03, została przeprowadzona gotowość jednostek naszego powiatu do wyjazdu, poprzez uruchomienie syreny alarmowej, zgłoszenie się dowódcy  z podaniem ilości członków gotowych do wyjazdu.

4 years, 2 months ago Możliwość komentowania 47. Zawadzkie – Ćwiczenia pod kryptonimem „zbiornik” została wyłączona

W dniu 17 listopada 2015 r. na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie przeprowadzone zostały pod kryptonimem „Zbiornik” ćwiczenia manewrowe dla VII Kompanii Gaśniczej „Strzelce” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego KW PSP w Opolu. W ćwiczeniach brały również zastępy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. W manewrach udział brały jednostki KSRG powiatu oleskiego: OSP Szemrowice, […]

4 years, 2 months ago Możliwość komentowania 46. Zalesie Śląskie – Pożar sadzy została wyłączona

12 listopada 2015 r., o godz. 23:38, zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w budynku mieszkalnym przy ul. Powstańców Śląskich. Do skutecznego przeprowadzenia akcji gaszenia pożaru było konieczne zadysponowanie podnośnika z JRG w Strzelcach Opolskich.

4 years, 2 months ago Możliwość komentowania 45. Zalesie Śląskie – Wypadek drogowy została wyłączona

9 listopada 2015 r., o godz. 14:29, zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na ul. Strzeleckiej w kierunku Strzelec Opolskich. 25-letnia kobieta kierująca samochodem marki renault straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni i dachowała na polu. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował kobietę do szpitala. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

4 years, 2 months ago Możliwość komentowania 44. Lichynia – Pożar trawy została wyłączona

5 listopada 2015 r., o godz. 17:51, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Lichynia gdzie doszło do pożaru trawy na nieczynnym nasypie kolejowym. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Lichynia oraz OSP Leśnica.

4 years, 3 months ago Możliwość komentowania 43. Zalesie Śląskie – Wypadek drogowy została wyłączona

22 października 2015 r., po godz. 8.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na DW nr 426 w kierunku Strzelec Opolskich. Samochód osoby marki audi wypadł z drogi i dachował. Kierowca pojazdu został zabrany przez ZRM do szpitala. Przyczynę wypadku ustala policja. W akcji udział wzięła również jednostka z JRG Strzelce Opolskie.

4 years, 3 months ago Możliwość komentowania 42. Olszowa – Pożar hali została wyłączona

2 października 2015 r., o godz. 2:25, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do miejscowści Olszowa, gdzie w jednej z firm zajmujęcej się przetwarzaniem magnezu. Do zdarzenia zadysponowane zostały również: OSP Leśnica, OSP Kadłub, OSP Olszowa, OSP Kalinowice, OSP Stary Ujazd, OSP Ujazd, OSP Wysoka, OSP Strzelce Opolskie, JRG Strzelce Opolskie, JRG Kędzierzyn-Koźle oraz samochód gaśniczy z […]