Category : Interwencje w roku 2016

3 years ago Możliwość komentowania 45. Leśnica – Wypadek drogowy została wyłączona

31 grudnia 2016 r., o godz. 23:40 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Leśnicą i Zdzieszowicami. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

3 years ago Możliwość komentowania 44. Zalesie Śląskie – Pożar garażu została wyłączona

31 grudnia 2016 r. ok. godz. 14:50, jeden z mieszkańców naszej miejscowości przybiegając do remizy powiadomił  nas o pożarze, który wybuchł w jego garażu, który bezpośrednio przylegał do budynku mieszkalnego. Na szczęście w tym czasie w remizie przebywało kilku strażaków, którzy natychmiast zgłosili zdarzenie dyspozytorowi drogą radiową i udali się na miejsce pożaru oddalone o […]

3 years ago Możliwość komentowania 43. Autostrada A4 – Pożar samochodu osobowego została wyłączona

26 grudnia 2016 r., o godz. 13:14, zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego na 262 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Właścicielowi pojazdu udało się opanować pożar jeszcze przez przybyciem służb ratowniczych. 3 osobowej rodzinie podróżującej pojazdem nic się nie stało. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Olszowa oraz JRG Strzelce Opolskie.

3 years, 1 month ago Możliwość komentowania 42. Strzelce Opolskie – Pożar przewodu kominowego została wyłączona

5 grudnia 2016 r., w trakcie dojazdu na zabezpieczenie powiatu zostaliśmy skierowani na ul. Blokową w Strzelcach Opolskich gdzie doszło do pożaru przewodu kominowego. Na miejscu działania prowadziła już jednostka OSP Strzelce Opolskie. Nasze działania polegały na pomocy w całkowitym wyeliminowaniu zagrożenia, sprawdzeniu przewodu kominowego kamerą termowizyjną oraz sprawdzenie pomieszczeń mieszkalnym pod kątem występowania tlenku […]

3 years, 1 month ago Możliwość komentowania 41. Strzelce Opolskie – Zabezpieczenie powiatu została wyłączona

5 grudnia 2016 r., o godz. 19:13 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego stanowiska kierowania do Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich w celu zabezpieczenia powiatu na czas prowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej w Zawadzkiem gdzie doszło do pożaru budynku wielorodzinnego.

3 years, 1 month ago Możliwość komentowania 40. Zalesie Śląskie-Cisowa – Kolizja drogowa została wyłączona

2 grudnia 2016 r., o godz. 6:40, zostaliśmy zadysponowani do usunięcia konaru drzewa utrudniającego przejazd pojazdom na drodze powiatowej między Zalesiem Śląskim i Cisową. Podczas dojazdu najechaliśmy na kolizję drogową z powodu leżącego konaru drzewa na jezdni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie uczestniczącym w kolizji oraz udzieleniu wsparcia psychicznego […]

3 years, 1 month ago Możliwość komentowania 39. Lichynia – Pożar w przewodzie kominowym została wyłączona

30 listopada 2016 r., o godz. 8:37, zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w miejscowości Lichynia przy ul. Wolności. W akcji udział wzięły również jednostki: OSP Lichynia, OSP Leśnica oraz podnośnik z JRG Strzelce Opolskie.

3 years, 1 month ago Możliwość komentowania 38. Olszowa – Wypadek drogowy została wyłączona

27 listopada 2016 r., o godz. 18:38, zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 426 w miejscowości Olszowa. Samochód osobowy marki honda zjechał z drogi, wpadł do rowu a tył pojazdu uderzył w przepust drogowy. Dwie osoby podróżujące pojazdem (kierowca oraz pasażerka) zostali zabrani do szpitala. W akcji udział brały […]

3 years, 1 month ago Możliwość komentowania 37. Olszowa – Kolizja drogowa została wyłączona

22 listopada o godz. 11:50, zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 426 w miejscowości Olszowa, w rejonie autostrady A4. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Olszowa oraz JRG Strzelce Opolskie.

3 years, 2 months ago Możliwość komentowania 36. Zalesie Śląskie – Pożar w piwnicy została wyłączona

21 listopada 2016 r. o godz. 6:59, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru, który wybuchł w piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Św. Jadwigi. Na szczęście sytuację udało się szybko opanować. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.