Category : Interwencje w roku 2018

2 weeks, 3 days ago Możliwość komentowania 36. Ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego w Oleśnie została wyłączona

29 września 2018 r., o godz. 8:06, zostaliśmy zadysponowani wraz z jednostkami z terenu powiatu strzeleckiego należących do Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego do wstawienia się w punkcie koncentracji na placu KP PSP w Strzelcach Opolskich, skąd kolumną wyruszyliśmy do KP PSP w Oleśnie. Tam wspólnie z jednostkami z powiatu oleskiego wzięliśmy udział w ćwiczeniach. W ćwiczeniach […]

2 weeks, 3 days ago Możliwość komentowania 35. Zimna Wódka – Ćwiczenia w zakładzie produkcyjnym została wyłączona

25 września 2018 r., o godz. 10:53, zostaliśmy zadysponowani na strefę aktywności gospodarczej w ramach ćwiczeń przeprowadzanych w jednej z znajdujących się tam firm produkcyjnych.

2 weeks, 3 days ago Możliwość komentowania 34. Klucz – Zwisający przewód energetyczny została wyłączona

24 września 2018 r., o godz. 9:00, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Klucz gdzie na drodze powiatowej w kierunku Zimnej Wódki doszło do zerwania przewodu energetycznego z powodu silnych wiatrów.

2 weeks, 3 days ago Możliwość komentowania 33. Zalesie Śląskie – Plama oleju została wyłączona

20 września 2018 r., o godz. 10:15, zostaliśmy zadysponowani na ul. Strażacką w Zalesiu Śląskim w celu zneutralizowania plamy ropopochodnej z jezdni.

1 month, 1 week ago Możliwość komentowania 32. Zalesie Śląskie – Kolizja samochodu osobowego została wyłączona

2 września 2018 r., o godz. 22:46, zostaliśmy zadysponowani na drogę wojewódzką nr 426 w Zalesiu Śląskim, gdzie w kierunku Strzelec Opolskich, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że na poboczu oraz częściowo na jezdni znajduje się samochód osobowy marki bmw, którego kierowca stracił panowanie na zakręcie, wypadł […]

2 months, 1 week ago Możliwość komentowania 31. Olszowa – Wypadek drogowy została wyłączona

5 sierpnia 2018 r., o godz. 0:55, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do miejscowości Olszowa, gdzie na zakręcie drogi wojewódzkiej 426, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki fiat tipo oraz volkswagen lupo. Łącznie rannych zostało aż 9 osób. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala. Osoba z najcięższymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. W akcji […]

2 months, 1 week ago Możliwość komentowania 30. Krasowa – Pożar lasu została wyłączona

1 sierpnia 2018 r., o godz. 16:04, zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem do miejscowości Krasowa w celu pomocy w dowożeniu wody jednostkom, które brały udział w gaszeniu pożaru lasu. W akcji udział wzięły jednostki OSP Raszowa, OSP Leśnica, JRG Strzelce Opolskie oraz JRG 2 Kędzierzyn-Koźle.

2 months, 1 week ago Możliwość komentowania 29. Leśnica – Pożar prasy oraz słomy została wyłączona

31 lipca 2018 r., o godz. 19:53, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do miejscowości Leśnica, gdzie podczas prac polowych doszło do zapalenia się prasy rolniczej oraz słomy. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

2 months, 2 weeks ago Możliwość komentowania 28. Zalesie Śląskie – Kolizja samochodu z rowerzystą została wyłączona

28 lipca 2018 r. ok. godz. 14:28 na ul. św. Jadwigi w Zalesiu Śląskim, doszło do kolizji samochodu osobowego z rowerzystą. Do zdarzenia wyjechaliśmy drugim zastępem. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał poszkodowaną rowerzystkę do szpitala.

2 months, 2 weeks ago Możliwość komentowania 27. Autostrada A4 – Pożar została wyłączona

28 lipca 2018 r., o godz. 14:23, zostaliśmy zadysponowani na autostradę A4 w kierunku Wrocławia, gdzie wg zgłoszenia miało dość do pożaru samochodu osobowego. Po dojeździe okazało się, że powodem zgłoszenia była zagotowana woda w chłodnicy. Na miejsce dojechały również zastępy OSP Olszowa oraz JRG Strzelce Opolskie.