Category : Interwencje w roku 2019

8 months ago Możliwość komentowania 42. Zalesie Śląskie – Zalana posesja została wyłączona

22 maja 2019 r., o godz. 17:52, zostaliśmy zadysponowani na ul. Kościuszki w Zalesiu Śląskim, gdzie na wskutek obfitych opadów deszczu doszło do zalania jednej z posesji wodą napływającą z jezdni oraz rowu melioracyjnego.

8 months ago Możliwość komentowania 41. Zalesie Śląskie – Plama oleju (alarm fałszywy) została wyłączona

10 maja 2019 r., o godz. 21:27, zostaliśmy zadysponowani na ul. Św. Jadwigi w Zalesiu Śląskim gdzie wg zgłoszenia miał się znajdywać wyciek ropopochodny z samochodu zaparkowanego obok kościoła. Po sprawdzeniu okazało się, że żadnego wycieku nie ma. Zgłoszenie potraktowano jako fałszywe.

8 months ago Możliwość komentowania 40. Autostrada A4 – Wypadek drogowy została wyłączona

10 maja 2019 r., o godz. 14:01, zostaliśmy zadysponowani na autostradę A4, gdzie w okolicy miejscowości Wysoka, doszło do dachowania samochodu osobowego. Dwie osoby zostały ranne. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Wysoka, OSP Olszowa oraz JRG Strzelce Opolskie.

8 months, 3 weeks ago Możliwość komentowania 39. Leśnica – Pożar budynku gospodarczego została wyłączona

3 maja 2019 r., o godz. 4:24, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Leśnica, gdzie na ul. Młyńskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego, który przylegał do budynku mieszkalnego.  Żadnej z osób zamieszkujących posesję nic się nie stało. W akcji udział wzięły również jednostki OSP Leśnica oraz JRG Strzelce Opolskie.

9 months, 1 week ago Możliwość komentowania 38. Zalesie Śląskie – Pożar trawy (alarm fałszywy) została wyłączona

8 kwietnia 2019 r., o godz. 21:05, zostaliśmy zadysponowani wg zgłoszenia do palącej się trawy na polach w okolicy ul. Dworcowej. Po dojeździe okazało się, że nie pali się trawa, ale nadzorowane przez właściciela ognisko na terenie jego działki. Zgłoszenie zostało potraktowane jako fałszywe w dobrej wierze.

9 months, 3 weeks ago Możliwość komentowania 37. Lichynia – Pożar trawy została wyłączona

4 kwietnia 2019 r., o godz. 18:17, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości, gdzie znów doszło ponownie do pożaru trawy na nasypie nieczynnej linii kolejowej. W akcji udział wzięła również jednostka OSP Lichynia.

9 months, 3 weeks ago Możliwość komentowania 36. Lichynia – Pożar trawy została wyłączona

3 kwietnia 2019 r., o godz. 22:23, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Lichynia, gdzie przy ul. Ogrodowej, doszło do pożaru trawy. W akcji udział wzięła również jednostka OSP Lichynia.

9 months, 3 weeks ago Możliwość komentowania 35. Zalesie Śląskie – Pożar śmieci została wyłączona

2 kwietnia 2019 r., o godz. 19:51, zostaliśmy zadysponowani wg zgłoszenia do pożaru nieużytków w Zalesiu Śląskim przy drodze wojewódzkiej nr 426. Po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się nagromadzone śmieci.

9 months, 3 weeks ago Możliwość komentowania 34. Lichynia – Pożar trawy na nasypie kolejowym została wyłączona

2 kwietnia 2019 r., o godz. 19:15, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Lichynia, gdzie doszło do pożaru trawy na nasypie kolejowym. W akcji udział wzięła również jednostka OSP Lichynia.

10 months ago Możliwość komentowania 33. Zalesie Śląskie – Pożar na terenie gospodarstwa została wyłączona

26 marca 2019 r., o godz. 12:04, zostaliśmy zadysponowani na ul. Św. Jadwigi w Zalesiu Śląskim, gdzie na terenie jednego z gospodarstw doszło do zapalenia się taśmociągu. Sytuację udało się na szczęście szybko opanować.