50 lat naszego średniego samochodu gaśniczego

50 lat naszego średniego samochodu gaśniczego

Wyprodukowany w 1967 roku średni wóz bojowy Daimler Benz typu TLF 16/25 pełniący aktualnie funkcję drugiego samochodu wyjazdowego w naszej jednostce, skończył w 2017 roku 50 lat!

W naszej jednostce służbę pełni od 1996 roku. Mimo iż pojazd wiekowy i aktualnie już nie dorównujący parametrami czy mocą silnika nowoczesnym pojazdom bojowym, to nadal spełnia swoje najważniejsze funkcje i nadal bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Nasz poczciwy staruszek ważący 11 ton z całym wyposażeniem bez większego problemu rozpędza się nadal do prędkości 90 km/h a liczący 2400 litrów zbiornik z wodą gwarantuje zawsze odpowiedni zasób jako dodatkowy środek gaśniczy w pierwszych minutach większych pożarów.

Do tej pory 50-latek przejechał 35500 km i ciągu 21 lat służby w naszej jednostce brał udział w ponad 250 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dla uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu wykonaliśmy kilka zdjęć z naszym solenizantem wyrażając tym samym szacunek wszystkim strażakom, którzy niegdyś korzystali z tego samochodu bojowego ratując zdrowie i życie ludzkie na przełomie minionych 50 lat zarówno tutaj w Polsce jak i wcześniej za granicą.