Bronisław Szura

Bronisław Szura – honorowy i oddany duszą i ciałem człowiek w naszej jednostce.

Urodzony 31 sierpnia 1935 roku. Do OSP wstąpił w Zalesiu Śl. gdzie przywędrował w 1953 roku. Gdy pełnił funkcję gospodarza naszej remizy, strażnica to był jego drugi dom.

Można o nim również powiedzieć z bardzo dużym przekonaniem, że jest człowiekiem niezastąpionym. Właśnie dzięki niemu nasz sprzęt, samochody, budynek i całe obejście było zawsze oprzątnięte i sprawne. Właśnie dzięki niemu to wszystko wygląda tak pięknie. Jest duszą, która przyciąga do straży, w której on zawsze czeka gotowy pomóc. Zasług ma wiele, choć są one jego cichą tajemnicą, niech więc na razie tak zostanie, choć my nigdy chyba tak naprawdę nie zdołamy mu się odwdzięczyć za to co zrobił, co robi – on jest duszą tego wszystkiego.

Miejmy nadzieję, że sił starczy mu jeszcze na długo by mógł wraz z nami cieszyć się tym co jest raz sukcesami, których jest udziałem.

Odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP w dniu 10 maja 1998 roku. Oby swą wiedzą tak teoretyczną jak i praktyczną mógł nam służyć jak najdłużej dla wspólnego dobra.

Odznaczenia, które do tej pory zostały przyznane przez ZOSP druhowi to m.in.:
– 1969 r. Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
– 1995 r. Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
– 1965 r. Strażak Wzorowy
– 1975 r. Złoty Krzyż Zasługi
– 1985 r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
– 1998 r. Złoty Znak Związku