Wspieramy innych w walce z COVID-19

Volkswagen Financial Services Polska przekazał Ochotniczym Strażom Pożarnym 30 VW Transporterów. Pierwsze samochody trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Bezpłatnie użyczone przez Volkswagen Financial Services Transportery zostały wyposażone w karty paliwowe, są ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową. Zapewni to strażakom pełną mobilność w każdej sytuacji. Pojazdy trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w różnych regionach Polski i z różnym stanem dróg. Dlatego ważną cechą tych samochodów, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4×4. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren czy bezdroża i dotrzeć z pomocą do potrzebujących – podkreśla Daria Zielaskiewicz z VWFS.

Strażacy ochotnicy są zwykle pierwsi na miejscu. Pierwsi udzielają pomocy, a często od szybkości ich działania, błyskawicznych decyzji, poświęcenia, zależy ludzkie życie i zdrowie. Działają w niemal każdym miejscu i w każdym rodzaju zagrożenia. Od tak błahych wydawałoby się spraw, jak wypompowywanie wody z piwnic po nawałnicach, do tak ważnych, jak właściwe zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – wyjaśnia Krzysztof Kowalczyk, Dyrektor Zarządu Wykonawczego

Dodatkowo Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, będący partnerem projektu, doposażył wszystkie Transportery w środki i urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. – Każdy samochód został wyposażony w trójwarstwowe maseczki medyczne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, płyny do dezynfekcji powierzchni oraz rąk, a także opryskiwacz ciśnieniowy.

Nasza jednostka również złożyła wniosek!

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej podjął decyzję o złożeniu również wniosku o użyczenie jednego z trzydziestu samochodów VW Transporter a wniosek ten został pomyślnie rozpatrzony. Możliwość złożenia wniosku miały wszystkie jednostki OSP. 19 czerwca 2020 r., przedstawiciele naszej jednostki udali się do Warszawy w celu podpisania umowy użyczenia pojazdu oraz jego przekazania.

Przekazanie pierwszych dziesięciu pojazdów odbyło się we współpracy z partnerem akcji – dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze grupy Porsche Inter Auto na warszawskim Okęciu.