Na szczeblu ogólnopolskim już po raz trzeci!

Druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim – Renata Golly – jest uczennicą opolskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Mimo młodego wieku, osiąga spore sukcesy już na szczeblach ogólnopolskich. Pasjonuje ją pożarnictwo, czego dowodem jest ostatni sukces jakim jest udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, na którym Renata zakwalifikowała się już do konkursu na poziomie ogólnopolskim.

Przypomnijmy. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej rozpoczął się od eliminacji w poszczególnych jednostkach gmin w całym kraju. Następnie najlepsi wzięli udział w konkursie na szczeblu gminnym, który w naszej gminie odbył się 25 lutego br. w Zalesiu Śląskim. Tu druhna zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii.  Kolejny etap, na szczeblu powiatowym, miał miejsce 31 marca br. w KP PSP Strzelcach Opolskich, gdzie Renata zajęła drugie miejsce. 28 kwietnia br. najlepsi druhowie z całej Opolszczyzny spotkali się w Opolu. Tutaj Renata Golly pokonała wszystkich w swojej grupie wiekowej i zajęła pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim już po raz trzeci.

Teraz czeka ją już ostatni etap, jakim jest wyjazd do Białowieży, w dniach od 19 do 21 maja, gdzie odbędzie się decydujący pojedynek z najlepszymi uczestnikami z całej Polski. Jak powiedziała Renata – nie wie jeszcze co czekać ją będzie na tegorocznym konkursie ogólnopolskim, gdyż co roku zachodzą zmiany. Doszły jednak, jak wiadomo, wcale nie łatwe wykazanie się umiejętnościami w praktyce. Niewątpliwie bez względu na wynik w OTWP, nie jeden może pozazdrościć druhnie Renacie sukcesów, których my ze swej strony, życzymy jak najwięcej.

Warto jeszcze dodać, że swoje, już duże sukcesy, odnosi jeszcze bardzo młoda druhna Weronika Gołasz, która wraz z Renatą zakwalifikowała się do OTWP na poziomie wojewódzkim! Weronika jest uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej w Zalesiu Śląskim. Mimo, iż nie udało się jej zakwalifikować na szczebel ogólnopolski, to cieszymy się, że dotarła aż tak daleko i mamy nadzieje, że za rok znów swoim przykładem zmobilizuje swoje koleżanki i kolegów druhów, do pracy. Życzymy sukcesów!