Poświęcenie nowego samochodu

W ubiegłą niedzielę, 11 grudnia 2011 r., po Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się uroczyste poświęcenie nowego samochodu, który trafił do jednostki OSP w Zalesiu Śląskim. Poświęcenia dokonał Ks. Proboszcz Teodor Smiatek. Na uroczystości obecni byli druhowie z tutejszej jednostki oraz wielu mieszkańców Zalesia Śląskiego, którzy mogli zobaczyć nowy pojazd Mercedes Atego 1429 wraz z całym wyposażeniem. Mieszkańcy nie kryli zadowolenia z faktu, że wreszcie strażacy otrzymali sprzęt ratowniczy na miarę XXI wieku. Takie samochody powinny służyć w każdej takiej prężnej jednostce – mówili mieszkańcy. Najwyższa pora aby także inne jednostki z naszej gminy cieszyły się nowym, sprawnym i bezpiecznym pojazdem, którym będą mogli dojeżdżać do przeróżnych zdarzeń – dodał jeden ze strażaków.