Przegląd Operacyjno-Techniczny jednostek OSP

We wtorek 5 października 2010 r. w naszej jednostce pojawiła się komisja, która kontroluje jednostki OSP w corocznym Przeglądzie Operacyjno-Technicznym. Członkowie komisji sprawdzają każdy detal. Kontrolują stan posiadanego sprzętu, wyposażenie, utrzymanie porządku, aktualne badania lekarskie strażaków, dokumentację i wiele innych. Przygotowanie jednostki do takiego przeglądu trwa cały rok. Dzięki stałej i solidnej pracy strażaków naszej jednostki a w szczególności druha Tadeusza Korczyńskiego możemy się pochwalić wysokim poziomem naszej jednostki. Od dłuższego czasu nasza jednostka zajmuje bowiem I miejsce. W tym roku jednak zostaliśmy już kontrolowani jako jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego a tutaj warunki, które trzeba spełnić są jeszcze bardziej zaostrzone.