Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Oleśnie

17 czerwca 2023 r., na stadionie miejskim w Oleśnie, odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Bierze w nich udział 37 drużyn z całego regionu, które wywalczyły sobie prawo startu w rywalizacji gminnej i powiatowej. Swoje umiejętności w Oleśnie sprawdza niemal 400 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród nich byli również młodzi reprezentanci chłopięcej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jednocześnie nasza drużyna broniła tytułu mistrza województwa i dzięki solidnym treningom naszym młodym strażakom udało się obronić tytuł i zając I miejsce w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców. Gratulujemy pięknego i kolejnego sukcesu młodym strażakom oraz opiekunom, którzy solidnie przygotowali się podczas treningów do zawodów! Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza będzie reprezentować nasze województwo podczas zawodów krajowych, które w tym roku odbędą w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Naszą gminę na zawodach wojewódzkich reprezentowała również jednostka OSP Raszowa, która zajęła następująca miejsca: Kobieca Drużyna Pożarnicza – miejsce II, Męska Drużyna Pożarnicza – OSP Raszowa I – miejsce I, OSP Raszowa II – miejsce IV. Gratulujemy OSP Raszowa zajęła tradycyjnie miejsc na podium!