Wypadek wozu bojowego i dwóch rannych strażaków

Drodzy mieszkańcy, druhny, druhowie oraz osoby, które śledzą naszą działalność.

Zapewne do wielu z was dotarła dziś dosyć smutna wiadomość o wypadku z udziałem naszego wozu bojowego podczas dzisiejszych nocnych działań na drodze wojewódzkiej nr 426 w dniu 11 marca 2019 r.. Jednostka została zaalarmowana o godz. 1:51. Po dojeździe na miejsce zdarzenia nie byliśmy w stanie opuścić tego niebezpiecznego miejsca ponieważ dalszy przejazd w bezpieczne miejsce, z dala od potężnych buków, tarasowało nam już leżące na jezdni drzewo. Udzielenia pomocy wymagał mężczyzna, który uległ wypadkowi po zderzeniu z tym właśnie drzewem. Niestety nim udało się nam do niego dotrzeć to sami staliśmy się ofiarami potężnego buku, który zmiażdżył kabinę naszego samochodu. W tym momencie w kabinie pojazdu przebywał jeszcze dowódca zastępu prowadzący korespondencję. Zarówno dowódca zastępu oraz kolejny strażak będący już na zewnątrz, doznali lekkich obrażeń, ale po przewiezieniu do szpitala i przebadaniu, na szczęście okazało się, że zakończyło się tylko na potłuczeniach. Do szpitala przewieziony został również ranny motocyklista.

Pozostałym strażakom biorącym udział w zdarzeniu nic się nie stało. Zarówno oni oraz strażacy z naszego drugiego zastępu prowadzili działania ratownicze przy usuwaniu skutków wichury na terenie naszej miejscowości aż do godziny 18:30.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, życzliwość oraz dobre słowo. Mimo poniesionych strat wierzymy, że uda nam się powrócić do stanu w obsadzie samochodów sprzed dzisiejszej feralnej nocy. Dziękujemy również innym jednostkom z terenu gminy Leśnica, które prowadziły działania na terenie naszej miejscowości.