Kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

Strażacy naszej jednostki zaangażowali się w roznoszenie ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 na terenie naszej miejscowości. Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.