MDP Zalesie Śląskie wśród 10 najlepszych w kraju!

W dniach od 31 sierpnia do 2 września 2012 r. miasto Opole było po raz pierwszy gospodarzem XIII Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF. Do Opola zjechało 38. drużyn, które rywalizowały ze sobą na na Stadionie Lekkoatletycznym
im. Opolskich Olimpijczyków. Otwarcie zawodów poprzedziła sobotnia uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem „Bojownikom o Wolność Śląska Opolskiego” a o godz. 19.00 rozpoczął się koncert „Gospodarze – Gościom”.

Ceremonia otwarcia zawodów nastąpiła w niedzielę 1 września o godz. 9.00. Na płytę boiska weszło prawie 50 sędziów oraz 400 zawodników a prowadziła ich Orkiestra Dęta z OSP Polanka Wielka. Komisję sędziowską powołał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz i Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak, a sędzią głównym zawodów był st. bryg. w st. spocz. dh Leon Mądry. Odegrano również hymn Opola. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – druhna Teresa Tiszbierek. Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą w konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m. z przeszkodami. Obydwie konkurencje rozgrywane były dwa razy a do klasyfikacji generalnej uwzględniany był najlepszy czas uzyskany przez drużynę. Zawody zakończyły się około godz. 18.00. O godz. 19.00 w Centrum Kultury Studenckiej obyły się prezentacje poszczególnych reprezentacji województw. Łącznie zaprezentowało się 20 drużyn. Wyłoniono również najlepszą drużynę, którą okazała się MDP z OSP w Zalesiu Śląskim.

W niedzielę 2 września, o godz. 9.00, strażacy wzięli udział we Mszy św. w Katedrze Opolskiej. O godz. 11.00 rozpoczęła się ceremonia ogłoszenia wyników, wręczenia nagród oraz zamknięcia zawodów.

Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt zajęła 8 miejsce w klasyfikacji generalnej XIII Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Opolu. Druhnom gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!

Druhny zapewniły sobie udział w zawodach krajowych dzięki ciężkiej, regularnej i solidnej pracy. Pokonały dziewczęta na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Dzięki temu reprezentowały naszej województwo w Opolu. W skład żeńskiej MDP, które reprezentowała naszej województwo na zawodach krajowych wchodzą: Wiktoria Gołąbek, Nicole Bryłka, Jesika Pander, Joanna Pinkawa, Katarzyna Adamik, Wiktoria Skrzydeł, Martina Wypich, Jessica Baran, Martina Tiszbierek, Anna Pinkawa.

Warto również dodać, że z powodów regulaminowych dotyczących wieku startujących zawodników w zawodach krajowych nie mogły wystartować dziewczyny, które od zawodów gminny do wojewódzkich przyczyniły się również do tego sukcesu,  a są to: Mariola Dronia, Małgorzata Glombik, Marzena Mikos, Dominika Pelc, Martina Tiszbierek oraz Sandra Pinkawa. Druhny te jednak nadal towarzyszyły im następczyniom i dzielnie wspierały całą drużynę.

[button size=”normal” type=”red” link=”http://osp.zalesieslaskie.pl/project/ogolnopolskie-zawody-mdp-w-opolu/” target=”none” align=”fullwidth”]ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW W OPOLU[/button]