Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja 2010 r. w Zalesiu Śląskim mieszkańcy wraz ze strażakami z OSP w Zalesiu Śląskim i OSP w Lichyni, uczestniczyli we Mszy Świętej o godz. 18.30. Wspólnie modlili się w intencji za żyjących i zmarłych strażaków. Mszy Św. przewodniczył Ks. Proboszcz Teodor Smiatek, który po nabożeństwie odnowił poświęcenie pojazdów bojowych. Po Mszy Św. strażacy zebrali się w remizie. Tam dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu Śląskim zrobili miłą niespodziankę i wykonali inscenizację muzyczną dla wszystkich druhów. Dzieci były obecne wraz ze swoimi opiekunami – p. Ewą Janicką oraz Lilą Popławską. Dzieciaki spisały się rewelacyjnie za co druhowie nagrodzili je gromkimi brawami.

Po wystąpieniu dzieci, dh Ryszard Golly wraz z dh. Alfonsem Długoszem przyznali odznaczenia strażakom za wysługę 55 lat – dh Bronisław Szura, 40 lat – Olgierd Jakrzewski i 15 lat – Mariusz Wilkowski. Dziękujemy Ks. Proboszczowi za odprawioną Mszę Św. i błogosławieństwo, dzieciom wraz z paniami ze Szkoły Podstawowej za wspaniałe zaangażowanie oraz wszystkim druhom, którzy wspólnie uczestniczyli w naszym święcie ku czci  patrona strażaków – św. Floriana.