XXX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniach 25-27 maja 2007 r. w Gnieźnie odbył się finał XXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W sobotę rano uczestnicy Turnieju zmagali się z testem pisemnym składającym sie z 40 pytań. Wieczorem pięć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej przystąpiło do praktycznych eliminacji ustnych, a następnego dnia do teoretycznych eliminacji ustnych. Po eliminacjach ustnych nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.

Naszą OSP reprezentowały druhny Martyna Błoniarz i Weronika Paterok zajmując odpowiednio 6 i 9 miejsce w grupie II. Jest to ogromny sukces , tym bardziej , że obydwie druhny brały po raz pierwszy udział w OTWP.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Oprócz zmagań pisemnych i ustnych organizatorzy zapewnili wiele atrakcji , m.in. : zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, zwiedzanie Gniezna, Ostrowa Lednickiego i Pobiedzisk oraz ognisko.