Spotkanie integracyjne

W dniach 28-29.10.2006 r. 35 członków MDP z powiatów: gliwickiego i strzeleckiego wzięło udział w 2-dniowym „Międzypowiatowym spotkaniu integracyjnym MDP powiatu strzeleckiego i gliwickiego”. Z naszej jednostki w spotkaniu udział wzięły: Martyna Błoniarz i Ewa Marek.

Uczestnicy byli zakwaterowani w schronisku młodzieżowym na Górze Św. Anny. Wszystkich przybyłych przywitał komendant powiatowy PSP w Strzelcach Op. st. bryg. Stefan Szłapa. Po wspólnym obiedzie młodzież uczestniczyła w wycieczce pieszej po Parku Krajobrazowym Góra Św. Anny. Około godziny 17.00 wszyscy spotkali się przy ognisku. Następnym punktem programu był wyjazd do Muzeum Pożarniczego w Strzelcach Op. powstałego z inicjatywy dh. Edwarda Dalibóg , oraz do Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Op. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka w klubie „U Wasyla” w Krośnicy. Około 21.00 uczestnicy obozu wrócili do schroniska.

Drugiego dnia po śniadaniu odbyła się wycieczka do jednostek OSP z terenu gminy Leśnica, mianowicie do OSP w Lichyni i do OSP w Zalesiu Śl., po których oprowadzał prezes gminny ZOSP RP Ryszard Golly. Następnie w bazylice na Górze Św. Anny została odprawiona Msza Św. Po Mszy uczestnicy wraz z opiekunami i organizatorami udali się na obiad. Tam też padły serdeczne słowa podziękowania dla młodzieży, opiekunów: Wiktora Mandok, Marka Sikora, Adama Melson i Renaty Golly a w szczególności dla organizatorów: komendanta powiatowego st. bryg. Stefana Szłapa, prezesa ZP ZOSP RP w Strzelcach Op., Józefa Swaczyny i prezesa ZP ZOSP RP w Gliwicach, a na koniec smutne słowa pożegnania. Po obiedzie młodzież powróciła do swoich miejscowości.

Trzeba przyznać, że cały pobyt można uznać za udany. Zarówno młodzież była zadowolona z integracji z rówieśnikami jak i opiekunowie ze współpracy z młodzieżą.