Najelpsza w województwie

23 kwietnia 2004 r. w sali remizy strażackiej w Dobrzeniu Małym koło Opola odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju udział wzięły 44 osoby, które zakwalifikowały się w eliminacjach powiatowych z 9 powiatów naszego województwa. Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych: gr I szkoły podstawowe i gimnazja, gr II szkoły ponadgimnazjalne. Nasz powiat reprezentowało 6 uczestników w tym dwie osoby zakwalifikowały się do eliminacji centralnych, które odbędą się 21-23 maja w Malborku. Organizatorem będzie Zarząd Główny Związku OSP RP w Warszawie. Uczestnicy musieli rozwiązać test złożony z 41 pytań a następnie osoby, które zakwalifikowały się do etapu ustnego odpowiadały na 5 pytań. Najlepszy wynik w gr. młodszej uzyskała Renata Golly z OSP w Zalesiu Śl. zajmując drugie miejsce, a w grupie starszej Karina Szłapa z OSP w Krośnicy zajmując trzecie miejsce. Te dwie osoby będą reprezentowały nasz powiat i nasze województwo na rozgrywkach centralnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Malborku. OSP w Zalesiu Ślaskim reprezentował jeszcze Krzysztof Golly. Wszystkie te osoby musiały przejść eliminacje gminne, powiatowe i wojewódzkie a więc wykazały się ogromną wiedzą z zakresu znajomości wiedzy pożarniczej a zwłaszcza przepisów ppoż.

Kolejność zajętych miejsc:
I gr wiekowa:
1. Wrzeciono Michał – gmina Strzeleczki
2. Golly Renata – gmina Leśnica
3. Grębski Radosław – gmina Nysa
II gr wiekowa:
1. Rakoczy Daniel – gmina Nysa
2. Kłodziński Tobiasz – gmina Kluczbork
3. Szłapa Karina – gmina Izbicko

zredagowała Teresa Tiszbierek