Niekonwencjonalne zawody strażackie

1 lipca w Mechnicy odbyły się II Niekonwencjonalne zawody strażackie. Organizatorem była OSP Mechnica-Kamionka. W tych nietypowych i bardzo zabawnych zawodach uczestniczyło 10 drużyn oraz startująca poza konkursem drużyna VIP-ów. Każda 6 osobowa drużyna (składy mogły być mieszane) musiała pokonać tor przeszkód, na który składały się różne konkurencje np.: bieg związanych liną zawodników, przeciąganie samochodu strażackiego Żuk, napełnianie wodą 5l butelki za pomocą hełmu czy rozwinięcie węża strażackiego aby strącić jak najwięcej butelek ustawionych na ziemi.

Najlepszy czas osiągnęła drużyna z OSP Mechnica-Kamionka tym samym zajęła 1 miejsce, 2 miejsce zajęła OSP Zalesie Śl., a 3 miejsce OSP Stradunia. Naszą OSP reprezentowali: Justyna Strużyna, Renata Golly, Tadeusz Korczyński, Krzysztof Golly, Jan Hadrian i Krystian Tiszbierek.