Przekazanie wozu dla OSP Sławięcice

W sobotę, 9 maja 2015 r., strażacy z OSP w Sławięcicach (woj. opolskie) świętowali uroczyste przekazanie im ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego oraz piękny jubileusz 115-lecia istnienia ich jednostki.

Uroczytość rozpoczęła się o godz. 15.00 na placu przy remizie OSP Sławięcice. Odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego oraz wciągnięcie flagi na maszt. Zaproszonych gości, strażaków oraz mieszkańców Sławięcic przywitał prezes jednostki dh Szymon Jędrzejas. Odczytano także rys historyczny jednostki.

Następnie zaproszeni goście – w-ce prezes ZOSP RP dh Teresa Tiszbierek, Opolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Karol Stępień oraz z-ca prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagięłło, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi na nowym samochodzie bojowym.

Po rozcięciu wstęg, nadbryg. Karol Stępień przekazał naczelnikowi OSP Sławięcice klucze oraz dokumenty pojazdu. Następnie naczelnik przekazał klucze oraz dokumenty pojazdu kierowcy, po czym odbyła się prezentacja ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego marki scania P370 GCBA 5/32/3,7 o zabudowie wykonanej przez firmę Szczęśniak.

W ramach uroczystości swoje ślubowanie złożyli nowi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Sławięcice, której opiekunem jest dh Marek Weisser. Po ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście a ks. Proboszcz dokonał odnowienia poświęcenia pojazdu.

W uroczystości wzięła również udziała delegacja z naszej jednostki.