Spotkanie z dziećmi i młodzieżą

20 lutego 2015 r., w auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy o godz. 17.00 odbył się koncert charytatywny pn. „Serce dla serca”. Celem koncertu było uzbieranie funduszy na leczenie chorej Zuzanny Kluge. W czasie tego koncertu strażacy z naszej jednostki spotkali się z obecnymi tam dziećmi oraz młodzieżą by pokazać im jak należy zachować się w razie sytuacji kiedy konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Wyjaśniliśmy pewne zasady oraz obowiązujące przepisy. Pokazaliśmy sprzęt jaki używany jest przez służby ratownicze do niesienia i udzielania pierwszej pomocy. W pokazach tych bardzo chętnie swój udział wzięły również dzieci zgromadzone w auli i chętnie angażowały się w udzielaniu pomocy. Dzieci również doskonale znały numery ratunkowe jakie należy wybrać kiedy przyjdzie taka konieczność. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz dzieciom za chętny udział we wspólnych ćwiczeniach.

fot. U. Janda