Sreberka z Zalesia Śląskiego

W dniach 2-5 lipca br. sekcje żeńska i męska MDP Zalesie Śląskie brały udział w XV Jubileuszowych Ogólnopolskich Zawodach MDP w Sportach Obronnych, które odbyły się w miejscowości Porąbka (woj. Śląskie).

– W pięcioetapowych zawodach uczestniczyła młodzież z całej Polski – mówi opiekun sekcji żeńskiej z Zalesia Śl., Fabian Rosły – Pierwszy etap, czyli wielobój sprawnościowy stanowiło 10 konkurencji rozmieszczonych na kilkukilometrowej trasie. Należało pokonać kilkukilometrową trasę według zasad biegu na orientację (z użyciem mapy), wykonać zadanie p.poż, postawić podręczny namiot.

Zadania obejmowały także ratownictwo na drodze i na wodzie. Pierwszy etap obejmował również pokonanie odcinka wodnego łodzią wiosłową, pokonanie odcinka wodnego kajakiem, zmianę koła w samochodzie terenowym, strzelanie z pistoletu pneumatycznego, transport ładunku niebezpiecznego oraz transport rannego na noszach. Pozostałe etapy to sztafeta pływacka 4×50 metrów, bieg zespołowy na 1000 metrów, strzelanie precyzyjne oraz musztra zespołowa.

Dziewczęta z OSP Zalesie Śl. spisały się rewelacyjnie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów żeńskich. Drużyna męska z Zalesia Śl. zajęła wysokie siódme miejsce w swojej kategorii. – Ponadto dziewczyny wygrały etap sztafeta pływacka w kamizelkach ratunkowych w kategorii żeńskiej, chłopcy natomiast wygrali etap musztra zespołowa w kategorii męskiej – mówi Fabian Rosły – Kasia Adamik w klasyfikacji indywidualnej zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, a zaraz za nią na miejscu piątym uplasowała się Martina Tiszbierek.

Serdecznie dziękujemy gminie Leśnica za wsparcie finansowe wyjazdu. Między innymi bez pomocy burmistrza nie byłoby tego sukcesu. Skład drużyny żeńskiej: Katarzyna Adamik, Martina Tiszbierek, Aurelia Golly, Wiktoria Skrzydeł, Patrycja Skóra, opiekun: Fabian Rosły. Skład drużyny męskiej: Adrian Alscher, Andrzej Majnusz, Tomasz Malcherczyk, Szymon Gołasz, Dastin Kulpok, opiekun: Szymon Bernacki.