Szkolenie z udziałem LPR

Ponad 120 osób z systemowych jednostek OSP z terenu powiatu strzeleckiego wzięło udział w szkoleniu z zakresu współdziałania strażaków KSRG z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które odbyło się 23 października 2013 r. w Otmicach. Szkolenia te zostały zapoczątkowane przed rozgrywkami Euro 2012.
Zakres szkolenia praktycznego obejmował zapoznanie ze śmigłowcem i jego wyposażeniem, zasady współpracy na miejscu zdarzenia pomiędzy załogą maszyny a ratownikami na ziemi. Przećwiczono też prawidłowe tworzenie i oświetlenie lądowiska w warunkach nocnych.
W ćwiczeniach udział wzięły OSP Izbicko, OSP Staniszcze Wielkie, OSP Jemielnica, OSP Kalinowice, OSP Kielcza, OSP Gasiorowice, OSP Zawadzkie, OSP Leśnica, OSP Ujazd, OSP Kadłub, OSP Zalesie Śląskie, KP PKP Strzelce Opolskie oraz załoga Ratownika 4 z gliwickiej bazy LPR.