V Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

14 grudnia 2013 r., w Wieliczce odbył się V Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników. W zawodach udział wzięło 75 drużyn z całej Polski oraz drużyny z Czech i Niemiec. 3-osobowe drużyny musiały zmierzyć się z szybem Daniłowicza, który ma wysokość 110 metrów, liczy 650 schodów i 90 podestów. Wśród uczestników były również kobiece drużyny. Strażacy w pełnym umundurowaniu musieli przebyć drogę w jak najkrótszym czasie. Wśród drużyn była także reprezentacja naszej jednostki. W turnieju udział wzięli również strażacy z OSP Kolonowskie.

Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Leśnicy panu Łukaszowi Jastrzembskiemu za wsparcie przy organizacji wyjazdu naszej drużyny na turniej.

Nasza drużyna uzyskała czas 6:16.86 uzyskując tym samym 11 miejsce w kategorii jednostek OSP. Strażacy z OSP Kolonowskie uzyskali czas 8:04.71 zajmując miejsce 30 w kategorii jednostek OSP. Nasza drużyna oraz drużyna z OSP Kolonowskie były jednymi z terenu województwa opolskiego.

Wyniki końcowe zawodów:

W kategorii komend PSP: 
I miejsce – KP PSP w Myślenicach,
II miejsce Szkoła Aspirantów w Krakowie,
III miejsce KP PSP w Chrzanowie.

W kategorii OSP:
I miejsce zdobyła drużyna OSP Pcim powiat myślenicki,
II miejsce OSP Pleśna powiat tarnowski,
III miejsce OSP Sułkowice powiat myślenicki.

W kategorii ratownicy funkcjonariusze z innych formacji:
I miejsce zajęła Kopalniana Stacja Ratownictwa Górniczego Kopalni Soli Wieliczka.
II miejsce Lotniskowa Służba Ratowniczo – Gaśnicza,
III miejsce Lotos Straż sp. z o.o.

Lista szczegółowa wyników.