Posadzenie Dębu Wolności w Zalesiu Śląskim

7 listopada 2014 r., przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalesiu Śląskim uroczyście posadzono Dąb Wolności. Uroczystości przy budynku szkoły rozpoczęły się o godz. 12:00.  W uroczystości tej wzięli udział członkowie OSP w Zalesiu Śląskim, nauczyciele szkoły oraz zaproszeni goście m.in.: przedstawiciel Lasów Państwowych – Ryszard Miler, Nadleśnictwo Strzelce Opolskie, Wicewojewoda Opolski – Antonii Jastrzembski, zastępca Burmistrza Leśnicy – Andrzej Iwanowski oraz media. W trakcie uroczystości odczytano również list prezydenta RP Bronisława Komorowskiego skierowanego do członków OSP w Zalesiu Śląskim.

Zobacz list prezydent RP Bronisława Komorowskiego

„Dęby Wolności” sadzone w całym kraju w 2014 roku będą upamiętniać 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Inicjatywa sadzenia „Dębów Wolności” jest realizowana wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Akcji patronuje Prezydent RP Bronisław Komorowski, który z największym uznaniem przyjął osobistą deklarację złożoną przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP, Pana Premiera Waldemara Pawlaka, dotyczącą zaangażowania się w ten projekt Ochotniczych Straży Pożarnych. Organizacji cieszącej się ogromnym autorytetem i sympatią lokalnych społeczności mającej wpływ nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa ale również i szeroką działalność na rzecz lokalnych społeczności.