Zbiórka złomu na rzecz naszej jednostki

29 marca 2014 r., na terenie Zalesia Śląskiego nasi strażacy przeprowadzili zbiórkę złomu, która trwała od godziny 9.00 aż do godziny 15.00. Mieszkańcy chętnie dołączyli się do akcji i dzięki temu udało się nam zebrać sporą ilość złomu z czego dochód zostanie przeznaczona m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania życia ludzkiego w nagłych przypadkach, jakim jest defibrylator AED. To specjalne urządzenie do przywrócenia normalnej pracy serca. System AED sam analizuje EKG serca, dzięki czemu urządzenie automatycznie jest w stanie wykazać czy defibrylacja jest konieczna. Koszt takiego urządzenia to kwota kilku tysięcy złotych.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w pomoc naszej jednostce. Dziękujemy również wszystkim strażakom, którzy w tym dniu poświęcili swój czas i zajęli się zbiórką złomu.