Uroczystość przekazania samochodu strażackiego

7 grudnia 2012 r. o godz. 16:30 rozpoczęła się uroczystość przekazania średniego samochodu strażackiego mercedes atego 1429 naszej jednostce. Odczytana została historia naszej jednostki a następnie odbył przegląd pododdziałów, który przeprowadził w asyście dowódcy uroczystości minister spraw wewnętrznych – Stanisław Rakoczy. Następnie odbył się ceremoniał wciągnięcia flagi państwowej oraz odegrania hymnu państwowego oraz hymnu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, które zagrała orkiestra z OSP Mechnica-Kamionka.
Następnie słowa powitania wygłosił prezes jednostki dh Ryszard Golly. Odczytany został akt nadania a następnie przekazany prezesowi jednostki przez ministra spraw wewnętrznych – Stanisława Rakoczego. Po przekazaniu aktu nadania nastąpił moment wręczenia kluczy oraz dowodu pojazdu naczelnikowi (dh Tadeusz Korczyński) oraz kierowcy pojazdu (dh Krystian Tiszbierek). Dowódcą uroczystości był naczelnik jednostki – dh Tadeusz Korczyński. W przekazaniu kluczy oraz dowodu pojazdu brali udział: minister spraw wew. – Stanisław Rakoczy, burmistrz Leśnicy – Łukasz Jastrzembski, z-ca komendanta wojewódzkiego – st. bryg. Jerzy Paluch, prezes Zarządu Wojewódzkiego – Andrzej Borowski.
Po przekazaniu kluczy i dowodu pojazdu nastąpił moment ochrzczenia nowego pojazdu imieniem „Tesia”, którego dokonała druhna Teresa Tiszbierek, w-ce prezes Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych. Przecięcia wstęgi dokonali sponsorzy samochodu. Następnie dokonano prezentacji pojazdu.

W trakcie uroczystości dokonano również odznaczenia medalem honorowym im. Bolesława Chomicza: prezesa naszej jednostki – dh Ryszarda Golly oraz naczelnika jednoski – dh Tadeusza Korczyńskiego. Medal ten nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Nadany został przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Na uroczystości obecni również byli: komendant powiatowy – st. bryg. Stefan Szłapa, st. kpt. Joanna Badowska-Ghanem, wojewoda opolski – Antoni Jastrzembski, radny gminy Leśnica – Kazimierz Mierzejwski, przedstawiciele firmy Fire-Max,  Roldam, Bank Spółdzielczy w Leśnicy oraz sołtys Zalesia Śląskiego – Bożena Mróz.

Wśród jednostek OSP obecne były: OSP Pcim, OSP Czarnocin, OSP Raszowa, OSP Leśnica, OSP Wysoka, OSP Mechnica-Kamionka, OSP Sławięcice oraz OSP Lichynia.

[button size=”normal” type=”red” link=”http://osp.zalesieslaskie.pl/project/przekazanie-samochodu-strazackiego/” target=”none” align=”fullwidth”]ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PRZEKAZANIA SAMOCHODU STRAŻACKIEGO[/button]