Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Zalesia Śląskiego „najlepsza z najlepszych”!

Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w VII edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych" na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna. Zgodnie z regulaminem, celem konkursu jest wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach.

Do konkursu zgłoszono 29 prac dokumentujących działalność MDP w 2015 r. z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego.

Krótka prezentacja naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na filmie

Jury, w skład którego weszli członkowie Komisji ds. Młodzieży i Sportu ZG ZOSP RP oraz opiekunowie MDP – laureaci Konkursu z poprzednich lat, w wyniku analizy przesłanych materiałów za wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą uznało Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Zalesie Śląskie, woj. opolskie, a za najlepszego Opiekuna Fabiana Rosłego.

IMG_4417_smallOpiekunem drużyny jest dh Fabian Rosły.

– To zasługa nie tylko moja jako opiekuna, ale również moich kolegów strażaków, którzy pomagali mi przy przekazywaniu wiedzy, szkoleniach oraz innych formach kształcenia naszych najmłodszych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej a są to: dh Krzysztof Golly, dh Krzysztof Strużyna, dh Adrian Alscher oraz druhna Martina Tiszbierek, którym jestem wdzięczny za pomoc – mówi opiekun drużyny Fabian Rosły.

IMG_6462

Aktualnie nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 37 członków. Młodzi strażacy regularnie szkolą się i przygotowują do zawodów sportowo-pożarniczych oraz uzupełniają swoją wiedzę z dziedziny pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy. To dla całej jednostki powód do dumy oraz inwestycja, która zaowocuje w przyszłości.

IMG_7195

Ponadto Jury w konkursie wyróżniło:

– Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Kuków, woj. małopolskie. Opiekunowie: Kamil Miklusiak, Grzegorz Miklusiak
– Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Biertułtowy, woj. śląskie. Opiekun: Łukasz Materzok

Serdecznie gratulujemy!